ונזכור את כולם...
דיסטנפלד הניה

דיסטנפלד הניה

נולדה :   1.5.1913   /   כ"ד ניסן תרע"ג               

נפטרה :   16.9.2000   /   ט"ו אלול תש"ס      

  הניה נולדה בריגה שבלטביה בשנת 1913 למשפחת שסקין. למדה בבית ספר יסודי רוסי ואת לימודי התיכון למדה בבית ספר יהודי. הניה הצטרפה לתנועת "גורדוניה" ומטעמה עלתה ב- 1931 ארצה והצטרפה לקבוצת "גורדוניה א'" ששהתה בחדרה. בחדרה התוודעה למרדכי, הם הקימו משפחה ונולדה ביער חולדה ביתם היחידה - רותי, מקבוצת הילדים הראשונה. במהלך מלחמת העולם השנייה, כאשר הגיעו לחולדה ילדי טהרן בשנת 1943 אימצה מש' דיסטנפלד את יצחק ישמח שהיה להם בן ואח לכל דבר, מאז ועד היום.

  חייה של הניה בחולדה קשורים לכל אורכם בטיפול בילדים ובחינוכם. בתחילה הייתה מטפלת בגיל הרך. לאחר קום המדינה למדה הוראה בסמינר הקיבוצים והחלה ללמד בבית הספר המקומי.

  הניה הייתה מורתם של כמה וכמה מחזורים בחולדה. היא התמסרה מאד לעבודתה ולילדים, והייתה מורה, מחנכת, עזר למטפלות. הילדים והחינוך היו עולמה. גם כגמלאית המשיכה ללמד באופן פרטי ילדים שהתקשו בנושאי לימוד שונים, ועשתה גם זאת במסירות ובאהבה רבה.

  במקביל אימצה הניה לביתה ולמשפחתה ילדי חוץ נוספים והייתה להם בית חם שכל כך חסר להם. כגמלאית לקחה על עצמה הניה את ניהול ספריית בית הספר. היא הפכה את הספרייה למקום חם ומושך שאליו באים ברצון ילדים רבים, גם כדי לקחת ספרי קריאה אבל גם כדי להתייעץ ולשוחח. את הקשר הזה עם הילדים אהבה הניה יותר מאשר את הספרים.

  הניה זכתה לכבוד רב מחבריה, תלמידיה וממשפחתה, ילדיה, נכדיה וניניה.

בת 87 הייתה במותה. יהא זיכרה ברוך   

 

 

תגובות

אין כרגע תגובות. היו הראשונים להגיב.

הוסיפו תגובה.

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.