ונזכור את כולם...
בוטניק צבי

בוטניק צבי

נולד :   19.10.1914   /    כ"ט תשרי תרע"ה         

נפטר :   18.8.1998   /   כ"ו אב תשנ"ח           

צבי נולד בסיקורן אשר בחבל בסרביה, אז תחת שלטונה של רומניה, להוריו יששכר והניה. צבי ואחיו הצליחו לעלות לארץ לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה, אחות אחת שרדה את מחנות ההשמדה ועלתה אחרי המלחמה.

  צבי למד בבית ספר יהודי "תרבות" ושם דבק בו החיידק הציוני. את פעילותו התנועתית ב"גורדוניה" החל בגיל 15. התנועה הייתה עבורו הכל, הוא הגיע להיות חבר בהנהגה הארצית של התנועה ברומניה. שם הכיר את יפה שברבות הימים הפכה להיות אשתו, עמה חלק את חייו במשך 60 שנה.

  בשנת 1935 עלו לארץ והגיעו לנטעים עם קבוצת "ביצור". בשנת 1937 הגיעו לחולדה , ששכנה עדיין ביער. יורם בנם הבכור של צבי ויפה היה האחרון שנולד בחולדה הישנה. צבי עסק שנים רבות בחקלאות, בעיקר ברפת.

  פעמים רבות נקרא למלא תפקידים מרכזיים בחולדה, כמו גזבר, מרכז תרבות, מרכז משק ועוד.

  צבי התנדב במלחמת העצמאות אף על פי שהיה כבר אז מעבר לגיל הגיוס. הוא השתתף כחובש קרבי במספר פעולות שהחשובה שבהן הייתה פינוי ילדי ניצנים, במבצע "תינוק", ערב הקרב הגדול על המקום.

  לאחר המלחמה, זכה להעלות את אביו ארצה ולהביאו לחולדה. צבי היה מעורה מאד בחיי חולדה. השמיע את דעותיו בכל הזדמנות, גם בעל-פה וגם בכתב, בעלון הקבוצה.

  כפיצוי על כך שלא השלים את השכלתו הפורמאלית, הרבה לקרוא ואף ארגן במסגרת התנועה ימי עיון ולימוד לחברים מבוגרים. צבי היה חבר נאמן, הוא ליווה את שפטל ז"ל בזמנים הקשים ביותר. הוא היה נוסע לבקרו ודאג לו מאד.

  חולדה התייתמה שוב מחבר שהיה אחד מעמודי התווך בחיי הקבוצה. צבי הותיר משפחה גדולה ומאוחדת, שעכשיו תחסר את אישיותו החמה והדואגת. אנו נזכור את צבי כאיש שהחיים לא חלפו לידו אלא כל אירוע בחיי הקבוצה נגע לליבו.

בן 84 היה במותו. יהא זיכרו ברוך  

תגובות

אין כרגע תגובות. היו הראשונים להגיב.

הוסיפו תגובה.

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.