ונזכור את כולם...
אלבינצר עמנואל-עמה
 אלבינצר עמנואל

נולד:  12.6.1911  /  ט"ז סיון תרע"א

נפטר :  8.11.1972  /  ב' כסלו  תשל"ג

יליד העיר בלץ בבסרביה. עלה ארצה עם קבוצת "ביצור" שהתיישבה תחילה בנטעים ובשנת 1937 הצטרפה והשלימה את חולדה.

התמחה בחשמל והגיע לדרגה גבוהה במקצועו. שנים רבות היה החשמלאי של חולדה וכן עסק בקיטור ובקירור. בשנותיו האחרונות עבד ביישובי הסביבה.

בן 61 היה במותו. יהא זיכרו ברוך

עמנואל ז"ל

  אילו גילינו בנו את היכולת הנפשית להביע את רגשותינו לחבר בעודו בחיים – את מה שאנו מרגישים עם היעקרו מתוכנו.  אילו השמענו באוזניו השומעות עדיין, כי מוקירים אנו את פועלו, מעריכים את מאמציו שהוא משקיע כדי לתרום להקלת החיים, לעשותם נוחים יותר, נעימים יותר. לצערנו – לא כן הדבר.

  קשיחות, חוסר עידוד, מעצור פנימי להגיד "מילה טובה" – מרפים ידי לא אחד. עמנואל ז"ל, ידע לגבור על מצבים כאלה. היה בו רצון עשייה חזק, דבקות במטרה שהציב לפניו, אמונה בצדקת דרישותיו, וחתירה לשכלול ושיפור על ידי לימוד מתמיד. וכשהיגיע לפינת עבודה שמצא בה סיפוק שיקע בה את מלוא מרצו וזכה בהכרת רבים – בא הקץ המר. כמה קשה לכתוב על אדם שאיננו עוד, כשדבריו עדיין מצלצלים באוזניך. כשנדמה לך, כי הנה יעבור על ידך בדרך לנכדיו, ייעצר, יתלוצץ, או יספר על מקרה זה או אחר, המוציא אותך משיווי משקל. כי כול דבר היה אכפת לו. וככול שנראה נוקשה ובלתי מתפשר במישור המוסדי, כן ידע להיות מוכן לעזרה ומתחשב במישור האישי, החברי. הוא היה ידיד טוב לי ולבני, כזה אזכור אותו תמיד.                                                                                                 פרידה

עמה

  קשה להאמין עד היום שהלכת מאיתנו לבלי שוב ולא נוסיף לראותך, כי באופן פתאומי זה קרה, ללא התראה כלשהי. הלכת מאיתנו כשהינך מלא מרץ, שקוע בפעילותך, ושוקד תמיד על תכניות ועל עבודה. עזבת הכול באמצע ואין מי שימשיך במלאכתך. לא קלה הייתה דרך חייך בקבוצה. לא השלמת עם הרבה דברים ונלחמת לשנותם. רצית להוכיח שאכן אתה צודק. יוצא דופן היית בחברה, אך הייתה הערכה אליך כאיש מקצוע מעולה ובעל ידיעות. לא פעם הגיבה החברה שלא לשביעות רצונך, וזה כרסם אותך. אך בדרך כלל הגעת אתה ועם הקבוצה לפשרות של כבוד לשני הצדדים. מסור היית לעבודה שאהבת, עבדת שעות רבות וידוע שלא קל היה לך לעבוד. אך רגשי האחריות שלך כלפי הלקוחות עלו על היכולת, וכאשר התחייבת לסיים תכניות ויהי מה, סיימת אותן אפילו בשעות הקטנות של הלילה. ואכן, כולם בטחו בך כמתכנן טוב וכאדם השומר על מוצא פיו והבטחותיו.

  אהבתי להתייעץ איתך בדברים רבים ושונים, ואפילו עתה, בעבודתי החדשה – סמכתי על הייעוץ הטוב שלך. גם אתה אהבת לא פעם לבוא לדירה שלנו, לשוחח ולהתייעץ באי אילו דברים. התמצאת בשטחים שונים, ותמיד רצית לרכוש ניסיון עוד ועוד, ללמוד ולהכיר הרבה דברים חדשים, ללמוד יחד עם עבודתך.   

  מה עצוב היה להיפרד ממך ומה קשה היא הפרידה מחבר וידיד שהלך בטרם עת. השארת חלל ריק עם לכתך.

צבי שרף

 

תגובות

אין כרגע תגובות. היו הראשונים להגיב.

הוסיפו תגובה.

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.