ונזכור את כולם...
אייגנפלד גניה

אייגנפלד  גניה

נולדה :  15.5.1909  /   כ"ד אייר תרס"ט           

נפטרה :  15.5.1993  /   כ"ד אייר תשנ"ג         

  אנו נפרדים מדמות יקרה של חברה , אשר הגורל לא חיבב אותה במיוחד. מגיל צעיר ביותר חברה ב"גורדוניה" בקן הראשון בסטניסלבוב, עברה הכשרה בפרמה  (חווה) החקלאית המפורסמת בעיר זו ובגיל 21 עלתה ארצה לקבוצה א' שבחדרה. גניה הייתה צנועה בכל הליכותיה, אישה המסתפקת במועט כפי שהתנועה ציוותה, ללא הצגות מוגזמות, חייתה את חייה ללא ריצה אחרי משהו מיוחד. פשוט אדם הפוסע בשקט בשבילי החיים מבלי לעורר תשומת לב מיוחדת.

  גרנו בבית אחד למעלה מעשר שנים ולא שמענו את קולה, ללא מריבות של שכנים כרגיל, ללא דרישות מיוחדות, ורחוקה מאד מפאר בלבושה או תכשיטים על גופה. חלוצה כפי שכתוב בספר.

  גניה עסקה שנים בעבודה בגן ירק יחד עם חברתה עטרה, שתיהן דומות באופיין. שנים רבות עבדה וניהלה את מטבח הילדים, כאשר היה עוד מוסד כזה. היו לה כמה ילדים שטיפלה בהם באהבה רבה, כעין פיצוי על מה שלא היה לה עצמה. במשך כל 63 שנותיה בחולדה לא הצליחה להקים קן משפחתי כלבבה. היו לה חיים קשים ברוב הזמנים והיא נשאה את סבלה בשקט, במאופק, ללא הטרדת הזולת עם בעיותיה שלה. בתקופת מלחמת העצמאות עת ילדי חולדה ונשיה "גלו" לתל אביב עקב הפצצות של חיל האוויר המצרי, נשארה גניה בחולדה כמבשלת ראשית, ללא מורא ותוך התמסרות שלימה. שנים רבות עבדה בבישול במטבח ועל שמה "רשומים" עד היום מנות ומתכונים מעוררי תיאבון.

  כולנו הערכנו את אופייה ואת התנהגותה וכולנו מבכים את לכתה.

בת 84 הייתה במותה. יהא זיכרה ברוך 

תגובות

אין כרגע תגובות. היו הראשונים להגיב.

הוסיפו תגובה.

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב.